Významné akce a ocenění katedry

2024

1) Olympiáda z francouzského jazyka

Na Francouzské Alianci v Brně se dne 18. března 2024 uskutečnilo krajské kolo olympiády ve francouzském jazyce, která každoročně podporuje studium francouzského jazyka a kultury mezi mladými lidmi. Olympiáda zahrnovala 4 kategorie (ZŠ 6. a 7. třída, ZŠ 8. a 9. třída, SŠ 1. až 3. ročník, SŠ+ pro studenty převážně z bilingvních sekcí), ve kterých se utkalo bezmála 30 žáků a studentů. Soutěžilo se v kompetenci porozumění psanému textu a v mluveném projevu.

Během celé akce se o zábavu soutěžících staraly studentky 1. ročníku magisterského studia Učitelství francouzského jazyka pro základní školy na KFJL Pedagogické fakulty MU, Tereza FuskováBarbora Polcarová.

Kromě soutěžních disciplín byly účastníkům nabídnuty doprovodné aktivity ke zpříjemnění času mezi výstupy. Jednalo se například o kvízy zaměřené na obecné znalosti o Francii, frankofonní pexeso nebo hádanky a spojovačky pro rozšíření slovní zásoby, a to také v oblasti hovorové francouzštiny. Nechyběly ani deskové hry, které byly nejen zábavné, ale i edukativní, a umožňovaly studentům procvičovat francouzštinu v přátelské a nekonkurenční atmosféře.

Uplynulá akce podtrhla význam výuky cizích jazyků, podpořila studenty ve vzdělávání, a v neposlední řadě představila bohatství a rozmanitost frankofonních kultur.

2) Semaine de la langue française et de la francophonie

V týdnu od 18. do 22. 3. 2024 se naše katedra v kurzech francouzštiny pro začátečníky věnovala oslavě týdne francouzského jazyka (Journées de la francophonie 2024). V rámci těchto oslav jsme si připravili aktivity se sportovní tematikou u příležitosti příprav Olympijských her konaných v létě v Paříži. V jednom ze seminářů došlo i na přátelský turnaj v pétanque, kterým se šli studenti odměnit po testu :).

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info